KOLİN ŞİRKETLER GRUBU

Kolin

Kolin Şirketler Grubu’nun temelleri 1977 yılında Kolin İnşaat’ın kuruluşu ile atıldı. Kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı performansıyla sürdürülebilir bir büyüme örneği sergileyen Grup, Türkiye’nin  güçlü ve saygın şirketleri arasındaki yerini aldı.

Kolin; inşaat-taahhüt, enerji, liman işletmeciliği, madencilik ve turizm-hizmet işkollarında faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Kolin Şirketler Grubu bugün kaliteli ve güvenilir bir hizmet sağlayıcı, örnek bir girişimci ve güçlü bir ulusal yatırımcı olarak dikkat çekmektedir.

İnşaat-taahhüt işkolunda faaliyet gösteren Kolin İnşaat, Grubun ana şirketi ve itici gücüdür. 36 yıllık iş deneyimini, mali gücünü ve teknik yetkinliklerini kullanarak sayısız projeyi başarıyla tamamlamıştır. Şirketin iş portföyünde; ulaştırma ve altyapı projeleri başta olmak üzere, tarım ve enerji projeleri ile bina, konut ve endüstriyel tesis projeleri yer almaktadır.

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarında da tercih edilen bir iş ortağı olmayı başaran Kolin İnşaat; Libya’dan Azerbaycan, Uganda ve Sırbistan’a kadar yayılan geniş bir coğrafyada hizmet vermektedir.

HAKKIMIZDA

1977 yılında Kolin İnşaat’ ın kurulmasıyla birlikte Kolin Şirketler Grubu’nun temelleri atılmıştır.

Kolin Şirketler Grubu;  gücünü iş yaklaşımından, güçlü mali ve profesyonel yapısından, net olarak tanımlanmış stratejisinden ve istikrarlı büyüme hedefinden almaktadır. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarında da tercih edilen bir iş ortağı olmayı başaran Kolin Şirketler Grubu;  enerji, liman ve tersane işletmeciliği, madencilik, turizm, hizmet, ticaret ve sanayi iş kollarında da önemli çalışmalara imza atmıştır.

Grup şirketlerinden Akköy Enerji’nin yapımını ve işletmesini üstlendiği AKKÖY-I (103,5 MW) ve AKKÖY-II (230 MW) baraj ve hidroelektrik santralleri, Türkiye’deki önemli enerji projeleri arasında yer almaktadır.

2016 yılında kadar faaliyete geçecek olan santralleriyle, ağırlıklı olarak yerli ve yenilenebilir kaynaklara dayalı olmak üzere yaklaşık 1.250 MW kurulu güce ulaşmayı  planlayan Grup, yılda 7 Milyar kWh enerji üretim kapasitesine sahip olacaktır.

KOLEN A.Ş. Grubun elektrik ticaretinden sorumlu şirketi olarak kurulmuş olup bünyesinde üretilen elektrik enerjisinin yanında ülke çapında diğer elektrik üreticilerinin de elektrik enerjisini kendi müşterileri için ilave fırsatlar yaratarak pazarlamaktadır.

Kolin Şirketler Grubu, ESGAZ  ve İZMİRGAZ yatırımları ile doğal gaz dağıtımı sektöründe de kısa sürede güçlü bir isim olmuştur.

Grup ortakları ile birlikte;

Çamlıbel  Elektrik Dağıtım A.Ş.

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.

ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. İhalelerini almış ve Türkiye Elektrik Dağıtım Sektöründe 1 numaraya oturmuştur.


KOLEN ELEKTRİK

Kolen Elektrik ise grubun elektrik  enerjisi ticareti faaliyetinde bulunmak üzere 2012 yılında yeniden yapılandırılmıştır.  Sahip olduğu toptan satış lisansı kapsamında faaliyet göstererek Kolin Şirketler Grubu bünyesinde üretilen elektrik enerjisinin pazarlanması faaliyetini de yürütmektedir.

Kolen Elektrik, EPDK’dan almış olduğu lisans kapsamında;

-        Serbest tüketici konumundaki kuruluşlara indirimli elektrik tedariği,

-        Elektrik İthalatı - İhracatı

-        Toptan Elektrik Satışı

 

BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ

Bilgi Toplumu Hizmetleri kapsamında şirketimiz Kolen A.Ş. hakkındaki bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

https://e-sirket.mkk.com.tr/esir/Dashboard.jsp#/sirketbilgileri/10822

Copyright © 2013 KOLEN, Elektrik Toptan Satış İthalat ve İhracat A.Ş. Bir Kolin Şirketler Grubu Grup Şirketidir.